لوازم شخصی

آیا بوت مستعمل بخرم؟ چطور؟

 خب سوالی که اول از همه مطرح می‌شود این است که آیا خریدن بوت شخصی دیگر از لحاظ بهداشتی، کار درستی است؟

سوال بیراهی نیست، اما جای نگرانی هم نیست. بوت های مستعمل را می‌توانید بشویید!

اگر می‌خواهید از بابت پاکیزگی و سالم ماندن آن کاملاً مطمئن باشید، این کار را به یک خشکشویی بسپارید. خشکشویی‌ها با شستشوی بوت ها با مواد صنعتی در عین اینکه آنها را ضد عفونی می‌کنند، مانع از باز شدن چسب‌ها و درزهای بوت ها می‌شوند. در شستشو با آب و پودر خیلی وقت‌ها بوت ها آسیب می‌بینند. اگر هم که بوت انتخابی‌تان جنسش از چرم یا خز است، هرگز آن را در ماشین کالاشویی نیندازید. برای بخش بیرونی بوت آن را دستمال کشیده و یا رنگ بوت بزنید؛ و برای پاکیزگی بخش داخلی از مقداری سرکه‌ی سفید و دستمال بهره ببرید. پس وسواس به خرج ندهید، آن هم وقتی که یک معامله می‌تواند به نفع شما باشد.

حالا به سراغ انتخاب بوت برویم. اول از همه بدانید که بوتتان را برای چه می‌خواهید، با چه رنگ و وضعیتی.

سپس در لیلام ولایت خود را مشخص کنید و سعی کنید نمونه‌هایی که به شما نزدیک‌ترند را انتخاب کنید. همانطور که برای خریدن بوت در بازار باید به چند دکان سر زد تا مورد مطلوب را یافت، در لیلام هم شاید همچنین اتفاقی رخ بدهد. پس فروشندگان بوت را در مناطق اطراف خود مشخص کنید تا از رفت و آمد و اتلاف انرژی بی‌دلیل پرهیز نمایید.

حالا برویم سراغ کیفیت بوت!

هیچ چیز مثل عکس‌ها از وضعیت بوت نمی‌گویند. عکس‌ها را خوب بررسی کنید. آیا جلو، عقب و کف بوت مشخص است؟ اگر نیست نگران نشوید. عصر، عصر ارتباطات است! اول از انتخابتان مطمئن شوید، و بعد با فروشنده تماس بگیرید و از او بخواهید که از زاویه‌های مختلف از بوت برایتان عکس بگیرد و از طریق شبکه‌های اجتماعی بفرستد. کف بوت ها حرف زیادی برای گفتن دارند! اگر عاج‌ها چندان تعریفی نباشند یعنی فاتحه‌ی بوت خوانده است و بهتر است بیخیالش شوید.

بعد از بررسی‌های لازم نوبت بررسی قیمت است. درباره‌ی قیمت گذاری بوت باید گفت که «بستگی دارد». بنا به میزان سالم بودن یک بوت قیمت آن متغیر است. اما قبل از اینها باید بدانید که آیا این قیمت عادلانه است یا نه. در لیلام چرخی بزنید و قیمت را با نمونه‌های مشابه مقایسه کنید تا قیمت بازار دستتان باشد. سرآخر عامل اصلی در تعیین قیمت بوت وابسته به تعامل شما با فروشنده است. این نکته را دست کم نگیرید!

نمایش بیشتر

اپلیکیشن لیلام

اپلیکیشن و وبسایت لیلام، محلی برای انتشار انواع اعلانات و نیازهای خرید و فروش اجناس نو و مستعمل است. با لیلام در هر کجای افغانستان عزیز، اجناس مورد نظر تان را بدون واسطه، بفروشید و یا کالای مورد نیاز ‌تان را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا