مربوط به خانه

میخواهید مهاجرت یا سفر کنید؟ پس اینجا بفروشید

زمان مهاجرت یا سفر وسایل خانه از پررونق‌ترین‌ بازارهای خرید و فروش است. آدم هر روز با وسایل خانه سر و کار دارد، اگر یکی از وسایل خانه خراب شود، یا دیگر به کار نیاید، باید به فکر جایگزین باشیم. لیلام این امکان را فراهم کرده که برایتان سهولت را در خرید و فروش اجناس دست دوم ایجاد میکند.

میخواهید مهاجرت و سفر کنید؟ پس اینجا بفروشید

در لیلام خریداران و فروشندگان واقعی بفروشید و بخرید

همانطور که برای خرید وسیله‌ای که به آن نیاز و علاقه دارید، وقت می‌گذارید، مقایسه و انتخاب می‌کنید و درباره ویژگی‌های هر وسیله اطلاعاتی به دست می‎آورید، از گرنتی و سلامتش مطمئن می‌شوید و سپس دست به خرید می‌زنید، زمانی را هم باید برای فروشش صرف کنید تا آن را با قیمتی منصفانه و راضی کننده و به خریداری که واقعا به آن نیاز دارد بفروشید.

با قیمت منصفانه بخرید و بفروشید

تا قبل از این اگر کسی به دلیل مهاجرت تمام وسایل خانه‌اش را به کهنه فروشی می‌فروخت، کهنه فروش که می‌دانست فروشنده راه دیگری برای فروش وسایل ندارد، قیمتی پایین برای همه وسایل پیشنهاد می‌کرد و با کمی جنجال و جگره، رقم مورد قبول قرار می‌گرفت و همه وسایل را یکجا بار موتر می‌شدند. اما حالا می‌شود هر وسیله‌ای را جداگانه قیمت‌گذاری کرد و اعلانش را در لیلام گذاشت.

قبل از سفر از خورد تا کلان را بفروشید

لوازم خانه شما ارزشمند است و می‌تواند دوباره تبدیل به پول شود، از یخچال گرفته تا گلدان و قیچی خیاطی. چون شما قصد مهاجرت و سفر دارید پس قرار نیست که لوازم خورد خانه را رایگان به مردم تحویل بدهید، میتوانید با گذاشتن در لیلام در بخش مربوط به خانه هر آن چیزی که برای فروش دارید را بفروشید، مثل قبلا که گفتیم از گلدان گرفته تا پیپ و قیچی خیاطی همه آنها مشتریان خاص خود را دارند.

بخش و زیر بخش های درست را انتخاب کنید

برای فروش لوازم آشپزخانه از یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی گرفته تا ظروف پخت و پز و غذا خوری، آنها را در بخش ها و زیر بخش های درست قرار دهید. زیرا کسی که خریدار باشد کارش راحت تر میشود و میتواند بصورت راحت و آسان لوازم ضروری خود را پیدا کند و آنرا از شما خریداری کند.

اعلان خود را با عکس ثبت کنید.

کافی است عکسی از وسیله‌ای که قصد فروشش را دارید تهیه کنید و به همراه توضیحاتی در لیلام قرار دهید. عکس واقعا لازم است چون اعلاناتی که عکس دارند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و خریدار شوق بیشتری به برقراری تماس با فروشنده پیدا می‌کند. بعضی خریداران اعلانات بدون عکس را توجه نمی‌کنند و فقط عکس‌دارها را میبینند. هیچ به این فکر نکنید که یک قاشق یا یک قیچی چی عکس گرفتن کار دارد تمام اعلانات خود را عکس بگذارید.

ضرور نیست عکس حرفه ای بگیرید

ضرور نیست عکس حرفه‌ای تهیه کنید اما مهم است که وسیله‌ای که قصد فروشش را دارید در آن واضح باشد. مثلا برای فرش خوب است یک نمای کلی، یک نمای جزئی که تار و پودها در آن مشخص شوند و عکسی از پشت فرش تهیه کنید.

توضیحات لازم ضمیمه شود

اگر هر وسیله را در صفحه مربوطه قرار دهید، خریداران واقعی خیلی زود از راه خواهند رسید. تلاش کنید خود را جای خریدار بگذارید و هر اطلاعاتی را که به نظر او لازم یا جالب می‌رسد در توضیحات بگنجانید. مثلا یخچالی که قصد فروشش را دارید، چند سال کار کرده، چند طبقه دارد، مشکلات احتمالی‌اش چیست و چیزهایی از این دست.

زمان را مدیریت کنید

اگر قصد فروش تمامی وسایل را دارید، برای اینکه وقت کمتری صرف شود، می‌توانید با تمام خریداران در یک روز و در یک زمان مشخص قرار بگذارید تا وقت زیادی از شما و خریدار تلف نشود.

مشکلات را حتما قبل از فروش بگویید

خوب است با خریدار صادق باشید و وسیله هر مشکلی دارد همان اول بگویید تا از دق شدن ها و تنش‌های بعدی جلوگیری شود. خریدار به واسطه شماره و آدرسی که از شما دارد، دوباره پیدایتان خواهد کرد و اگر وسیله‌ای نیازمند تعمیر فروخته باشید و به خریدار اطلاع نداده باشید به شما عودت خواهد داد.

پس منتظر چه هستید؟ اپلیکیشن لیلام را نصب کنید و خودتان به راحتی از خانه خرید و فروش هایتان را انجام دهید.

Show More

اپلیکیشن لیلام

اپلیکیشن و وبسایت لیلام، محلی برای انتشار انواع اعلانات و نیازهای خرید و فروش اجناس نو و مستعمل است. با لیلام در هر کجای افغانستان عزیز، اجناس مورد نظر تان را بدون واسطه، بفروشید و یا کالای مورد نیاز ‌تان را خریداری نمایید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button