لوازم شخصیلوازم الکتریکیمربوط به خانه

چرا کارتن کالاها را بهتر است نگهداری کنیم

بسیاری از افراد موقع خریدن وسیله‌ای نو دو دل می‌شوند که کارتنش را نگهداری کنند یا دور بیندازند. این نوشته به شما در تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه کمک می‌کند که بسته‌بندی کدام وسیله را بهتر است نگه دارید یا بسته‌بندی کدام وسیله به کارتان نمی‌آید.
آنچه باعث می‌شود که کارتن‌ها را بعد از هر خرید نگه‌داریم، به چند عامل بستگی دارد:
۱- محصول
۲- فضا: با توجه به مساحت نسبتاً کوچک انباری آپارتمان‌های امروزی، نگهداری کارتن‌ها ضروری است؟
۳- فروش: آیا ممکن است در آینده قصد فروش این محصول را داشته باشیم یا نه.

مزیت نگهداری بسته‌بندی وسائل
فروش بهتر
موقع فروش برخی وسایل، ارائه کارتن آن لازم می‌شود چون در این صورت مشتری با اطلاع از هویت کالا و مسروقه نبودن در مورد بعضی کالاهای خاص (مثل تلفن های هوشمند)، رغبت بیشتری به خرید محصول نشان می‌دهد و حتی حاضر می‌شود رقم بیشتری برای آن پیشنهاد کند.

امکان استفاده از گارانتی
در بعضی از موارد هم مدت گارانتی دستگاه روی جعبه آن آورده شده، کارتن این‌گونه وسایل را باید حتماً از همان ابتدا نگهداری کرد. علاوه بر گارانتی، شماره سریال برخی محصولات هم روی جعبه آن حک می‌شود که ممکن است در صورتی که دستگاه نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کند، لازم شود.

Hand On Galaxy A52
چرا کارتن کالاها را بهتر است نگهداری کنیم 3

کدام وسیله؟ کدام کارتن؟
وسایل الکترونیکی و دیجیتالی مهم‌ترین وسیله‌هایی هستند که کارتن‌های آن‌ها باید تا حد امکان نگهداری شود.
برخی از وسایل هوشمند که معمولاً برای فروش دست دوم، جعبه آن مهم است عبارت‌اند از:
– لپ‌تاپ
– تبلت
– تلفن های هوشمند جدید
نکته: اگر هنوز از زمان گارانتی دستگاه باقی‌مانده باشد، داشتن جعبه و کارتن زمانی که قصد فروش وسیله‌ای مثل لپ‌تاپ را داشته باشیم، می‌تواند بر ارزش وسیله بیفزاید. به همین خاطر توصیه می‌شود حتی کاغذهای داخل بسته این قبیل وسایل هم دور ریخته نشود. همچنین اگر تلفن، تبلت یا لپ‌تاپ شما گم یا دزدیده شود از طریق شماره سریال روی جعبه می‌توانید سرقت را پیگیری و گوشی خود را احراز مالکیت کنید.

و اما برقی‌ها!
در رابطه با وسایل صوتی و تصویری باید گفت که استثنائا کارتن این وسایل جز در موقع کوچ کشی، کاربرد چندان دیگری ندارد و مثل موبایل و تبلت جزیی از آن به‌حساب نمی‌آید! در هنگام فروش یا جابجایی هم با استفاده از پلاستیک‌های حباب‌دار و یا روکش‌های محافظ می‌توان آن‌ها را بسته‌بندی کرد. جعبه برخی از وسایل مثل یخچال و ماشین کالاشویی و ظرف‌شویی هم با این‌که فضای زیادی را اشغال می‌کنند، مزیتی در زمان فروش ایجاد نمی‌کنند اما هنگام جابجایی از دستگاه محافظت می‌کنند. اگر جای لازم برای نگه داشتن کارتن‌ها را دارید، نگه داشتن آن‌ها ضرری نخواهد داشت و در صورتی که نیاز به جابجایی یا تعویض وسایل خود احساس کردید، می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

وسایل دیگر چطور؟
به‌طور‌کلی می‌توان گفت همان‌طورکه نگهداری کارتن وسایل و اقلام بزرگ‌تر خیلی ضرورتی ندارد، نگهداری کارتن و جعبه بسته‌بندی برخی وسایل ارزان و کم‌اهمیت هم ضروری نیست. جعبه وسایلی مثل وسایل پخت‌وپز، برخی ظروف،‌ گوشکی و پوشاک، وسایل تزیینی و… ازجمله این موارد است که نگهداری از آن در هنگام فروش تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند.

به خاطر داشته باشید که بعد از هر خرید، امکان نیاز به کارتن آن وسیله را در نظر بگیرید و اگر قصد فروش آن را ندارید به هیچ عنوان نیازی نیست کارتن آن را نگه‌دارید؛ مگر کارتن وسایل هوشمند را! در مورد وسایل هوشمند وضع فرق می‌کند. ‌از جعبه و کارتن این دستگاه‌ها لازم است که به‌دقت نگهداری شود.

نمایش بیشتر

اپلیکیشن لیلام

اپلیکیشن و وبسایت لیلام، محلی برای انتشار انواع اعلانات و نیازهای خرید و فروش اجناس نو و مستعمل است. با لیلام در هر کجای افغانستان عزیز، اجناس مورد نظر تان را بدون واسطه، بفروشید و یا کالای مورد نیاز ‌تان را خریداری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا