مربوط به خانه

یخچال نوفراست بخرم یا دیفراست؟

در مطلب تفاوت یخچال‌های نوفراست (بدون یخبندی) و دیفراست (بایخبندی) با این دو نوع یخچال و نحوه عملکردشان آشنا شدید. شاید با خود فکر کنید که پس نباید دنبال دیفراست یا بایخبندی بروید اما بد نیست بدانید هرکدام از این یخچال‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در جای خود می‌توانند مهم باشند. دانستن مزایا و معایب این دو نوع یخچال به شما کمک می‌کند تا بتوانید با توجه به نیاز و بودجه خود از بین دیفراست و نوفراست یخچالی را که بیشتر برایتان مناسب است را انتخاب کنید. پس در این مطلب با ما همراه باشید.

یخچال نوفراست یا دیفراست

یخچال‌های نوفراست و دیفراست

– در نوفراست به دلیل اینکه عملا یخی تولید نمی‌شود مجبور نیستید برای یخ زدایی وپاک کردن آن مدت زیادی یخچال را خاموش کنید. به‌همین‌خاطر سردی درون از بین نمی‌رود و نیاز نیست ماشین یا کمپرسور برای سردکردن مجدد مدت زیادی کار کند.

– مزیت دیفراست این است که در صورتی که با قطعی برق زیاد مواجه هستید، یخ‌هایی که بر روی مواد غذایی وجود دارند باعث می‌شوند که سرمای مواد غذایی برای مدت طولانی‌تری حفظ شود و در نتیجه مواد غذایی فاسد نشود.

– نوفراست قیمت بالاتری نسبت به دیفراست دارند و برای تهیه آن‌ها باید پول بیشتری خرج کنید. از طرفی متأسفانه برخی از مارک هایی که بنام نوفراست در بازار وجود دارند در عمل یخبندی می‌زنند.

– تعمیر و نگهداری دیفراست راحت‌تر و هزینه آن پائین‌تر از نوفراست است. ولی تعمیر نوفراست نه تنها هزینه بیشتری دارد بلکه تعمیرکار آن باید تخصص لازم برای این کار را داشته باشد.

حالا تصمیم با شماست که از بین این یخچال‌ها کدام یک را انتخاب کنید. اگر قیمت مناسب و کارایی برای شما به یک اندازه اهمیت دارد توصیه می‌کنیم که دیفراست اتوماتیک تهیه کنید ولی اگر با قیمت نوفراست مشکلی ندارید طبیعتا خریدن آن‌ها می‌تواند پیشنهاد بهتری باشد. از‌طرفی به‌خاطر داشته باشید که روند پیشرفت این صنعت و گرایش آن با توجه به رشد روزافزون تکنالوژی به سمت نوفراست بوده و بیشتر محصولات که امروزه ساخته می‌شوند از این نوع هستند.

Show More

اپلیکیشن لیلام

اپلیکیشن و وبسایت لیلام، محلی برای انتشار انواع اعلانات و نیازهای خرید و فروش اجناس نو و مستعمل است. با لیلام در هر کجای افغانستان عزیز، اجناس مورد نظر تان را بدون واسطه، بفروشید و یا کالای مورد نیاز ‌تان را خریداری نمایید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button