مربوط به خانه

4 روش نونگهداشتن اجاق گاز برای خانم های جوان

4 روش نونگهداشتن اجاق گاز برای خانم های جوان

برای تمیز و نو نگهداشتن اجاق گاز شما خانم های جوان و زیبا 4 روش ساده و راحت پشنهاد میکنیم!

اجاق گاز چتل
اجاق گاز چتل

یک دیگ پر از روغن می تواند یک آشفتگی پیچیده را برای پاک کردن ایجاد کند. تمیز کردن گاز معمولاً خیلی سخت است. اما هیچ نیازی به مواد شیمیایی تند که می توانند به سطوح آسیب بزنند و باعث بیماری شما شوند، وجود ندارد.

بسیاری از مردم با روش های تمیز کردن اجاق گاز به خود آسیب می رسانند اما این راه درستی نیست چراکه در این بخش از نکات خانه داری  روش های آسان برای تمیز کردن سطوح اشپزی و برق انداختن اجاق گاز وجود دارد.برای تمیز کردن و برق انداختم اجاق گاز نیازی به استفاده مواد شیمیایی که برای بدن نیز مضر است نبوده و به راحتی با چند تکنیک کوچک می توانید اجاق گاز خود را مانند روز اول برق بیاندازید

1_ زمانی که از اجاق استفاده می کنید و هنوز نو هست ، وقتی غذا خوش مزه می پزید بعد اتمام غذا چون اجاق گاز نو هست ، روغن ، آب و مساله دیگ ریخته و هنوز تبدیل به لکه ویا  جِرم (زنگ)  نشده است ، همان لحظه با یک تیکه نخی پاک کنید راحترین روش .

۲ _ اجاق گاز شما روغن و مساله دیگ را جذب کرده و زمانی گذشته که پاک نکرده اید و با تیکه نخی نمیشود، راه راحت و آسان این هست که با مایع ظرف شوی کف آماده کنید و اجاق گاز تان را با کف آمده تکمیل پخش کنید و با تیکه خشک پاک کنید.( نا گفته نماند هیچ وقت با آب سرد و یا گرم کلا نشورید ، چون آهن اجاق گاز باعث میشود زنگ بزند ) و این روش بهترین روش هست تنها با کف مایع ظرف شوی😊

۳_ اگر اجاق گاز شما مدتی زیادی شده پاک نکرده اید و خیلی چتل شده است و کمی جِرم گرفته ، شما می‌توانید  از وسایل آماده آشپزخانه یعنی سیم نرم ظرف شوی و همان مایع ظرف شوی استفاده کنید، اول مثل روش قبل کف مایع ظرف شوی را به روی اجاق گاز (بدون شعله آن ) کلا پخش کنید و بعد چند دقیقه با سیم ظرف شوی آرام آرام بکشید و در آخر با تیکه خشک پاک کنید تا تمیز و پاک شود.

۴-  آخرین مرحله  برای این که اجاق گاز های که زمانی طولانی شده که پاک نشده و خیلی چتل و زنگ زده است و شما خانم های عزیز میتوانید از  آب جوش و نمک استفاده کنید به این روش، اول اجاق را با آبجوش  گونه ای مرطوب کنید که (شعله آتش آن) تر نشود و بعد با نمک  کل روی اجاق گاز بپوشانید حد اقل ۱۰ دقیقه نسبت به جرم اجاق گاز تان تنظیم کنید، و آخر با کف مایع ظرفشوی و تکیه نخی پاک کنید . هیچ مایع شیمایی ای استفاده نشد.

اجاق گاز تمیز
اجاق گاز تمیز

چند نکته ای مهم و اولیه…

  • قبل از امتحان هر کدام از این روش ها، اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز سرد است .
  • با یک دستمال کاغذی مرطوب، هر گونه خرده و تکه هایی از غذاها را پاک کنید.
  • به یاد داشته باشید که آن را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید تا مجبور نباشید خیلی شدید و سخت  به تمیز کردنش بپردازید.
  • تمیز کردن اجاق گاز به طور مرتب، کمک می کند تا به راحتی تمیز شود هر چه زمان تمیز کردن اجاق و وسایل آشپزخانه را به تاخیر بیندازید،لکه ها سخت تر می شوند.
  • تمیز نگهداشتن آن از دیدگاه زیبایی شناختی و عملی بسیار مهم است.
  • بدون تعمیر و نگهداری مناسب، دریچه های سوخت و منافذ اجاق می توانند مسدود شوند و باعث آسیب شوند.

بله ! خانم های جوان پیش از این‌که در مرحله آخر برسد  از همان اول متوجه وسایل خانه مخصوصا اجاق گازتان باشید تا آشپزخانه تان زیبا بنظر برسد. اگر دور و اطرافتان پاک و تمیز باشد وغذای خوش مزه ای  آماده می کنید .

فضای زیبا باعث انگیزه دهی شما و شادی شما میشود و وقتی شاد بودید با میل دلتان غذا میپزید و وقتی غذای خوش مزه سر صفره برده شود عضای فامیل با شادی و اشتها نوش جان میکند.

میتوانید خانم های جوان و زیبا برای تمیز نگهداشتن، نو ماندن و تمیز کردن راحت وسایل منزل تان از وب سایت لیلام بپرسید.

با شما با راحترین روش ها در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا